- Nou
Speed 5.5 este baza universală pentru setul tău de curse — poți monta cu ușurință atât volane pentru consolă, cât și baze profesionale Direct Drive, precum și modelele populare de la producători precum Logitech sau Thrustmaster.
Referinte specifice

Speed 5.5 este baza universală pentru setul tău de curse — poți monta cu ușurință atât volane pentru consolă, cât și baze profesionale Direct Drive, precum și modelele populare de la producători precum Logitech sau Thrustmaster.

Ajustează setările după preferințe: reglarea înălțimii volanului (61–81 cm) și unghiul de înclinare multiplu asigură ergonomie, iar cele trei poziții ale plăcii pentru pedale permit o poziție realistă și confortabilă a picioarelor.

Scaunul integrat oferă reglare a adâncimii până la 18 cm și un interval larg de înclinare a spătarului, pentru confort chiar și în timpul sesiunilor lungi. Construcția este potrivită pentru utilizatori cu înălțimea între 130 și 200 cm.

Cadrul din profile de oțel, acoperit cu vopsea pulbere, garantează durabilitate. Picioarele antiderapante protejează podeaua și asigură stabilitate chiar și în timpul celor mai dinamice manevre — iar shifterul poate fi montat pe orice parte a cockpitului.


| Producător | Huzaro |
|---|---|
| Model | Speed 5.5 |
| Reglare volan | Reglare înălțime 61–81 cm; unghiuri de înclinare +29° / +14° / 0° / -14° / -29° |
| Reglare pedale | 0° / +7° / +15° |
| Construcție | Cadru din oțel, vopsit în câmp electrostatic |
| Scaun | Reglare adâncime 18 cm; unghi spătar 45°–90° |
| Dimensiuni | 131 x 64 x 110 cm |
| Sarcină maximă | 100 kg |
| Înălțime utilizator | 130–200 cm |